Cash die je ziet aankomen, en een prognose die sluit.
Elke klant krijgt een 13-weken kasprognose met waarschuwingen. De geïntegreerde prognose, met winst-en-verlies, balans en kasstroom in één model, wordt per klant aangezet.
Kasprognose
Liquide middelen plus verwachte ontvangsten en betalingen, per 26 okt 2026
€3,38M
Kas nu
per 26 okt 2026
€2,10M
Laagste in 13 weken
Week 52
€2,66M
Over 13 weken
Week 3
De 13-weken kasprognose.
Begin bij de beginkas in je grootboek en bouw de prognose week voor week op uit openstaande debiteuren en crediteuren, terugkerende posten en vaste uitgaven. Draai hem eerst als proefrun en leg hem dan vast als nieuwe versie.
- Terugkerende posten die je kunt nalopen en aanpassen
- Ouderdomsanalyse van debiteuren en crediteuren, en wat er vervalt of achterstallig is
Waarschuwingen die je bevestigt en afhandelt.
Stel een minimumkassaldo en andere drempels in. Zakt de prognose daaronder, dan geeft Verain een waarschuwing die je bevestigt en afhandelt, zodat een tekort weken vooruit een bekend punt is.
Eén prognose over drie overzichten.
Plan op de drivers die je cash bewegen: debiteurendagen, crediteurendagen en voorraaddagen (DSO, DPO, DIO) over een voortschrijdende periode, plus schema’s voor investeringen, leningen, dividend, eigen vermogen en belastingen. Pas er één aan en winst-en-verlies, balans en kasstroom rekenen samen opnieuw door, dus de drie overzichten blijven met elkaar in lijn.
- Start een versie vanuit de realisatie: kopiëren, percentage, trend, run-rate of een doel verdeeld over een profiel
- Prognose versus realisatie: zie per regel hoe dicht eerdere prognoses erbij zaten
- Periodeafsluiting en versievergrendeling, zodat een goedgekeurde prognose blijft zoals hij is goedgekeurd
Prognose 2027
Per klant aangezetWerkkapitaal
Kas aan het eind van het jaar
€4,58M
±€0 t.o.v. de opgeslagen prognose
| Q1 | Q2 | Q3 | Q4 | Jaar 2027 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Omzet | €7.589.257 | €8.733.684 | €8.206.530 | €9.132.886 | €33.662.357 |
| Kostprijs van de omzet | −€4.341.055 | −€4.995.667 | −€4.694.135 | −€5.224.011 | −€19.254.868 |
| Brutowinst | €3.248.202 | €3.738.017 | €3.512.395 | €3.908.875 | €14.407.489 |
| Personeelskosten | −€1.415.460 | −€1.418.600 | −€1.423.907 | −€1.387.688 | −€5.645.655 |
| Overige bedrijfskosten | −€645.087 | −€742.363 | −€697.555 | −€776.295 | −€2.861.300 |
| EBITDA | €1.187.655 | €1.577.054 | €1.390.933 | €1.744.892 | €5.900.534 |
| Afschrijvingen | −€87.117 | −€87.334 | −€87.702 | −€87.488 | −€349.641 |
| Financiële lasten | −€16.500 | −€16.500 | −€16.500 | −€16.500 | −€66.000 |
| Belastingen | −€271.010 | −€368.305 | −€321.683 | −€410.226 | −€1.371.224 |
| Nettoresultaat | €813.028 | €1.104.915 | €965.048 | €1.230.678 | €4.113.669 |
| Vaste activa | €1.607.939 | €1.780.605 | €1.952.903 | €2.125.415 | €2.125.415 |
| Debiteuren | €3.752.929 | €4.318.855 | €4.058.174 | €4.516.262 | €4.516.262 |
| Liquide middelen | €4.005.813 | €2.978.061 | €3.827.091 | €4.579.564 | €4.579.564 |
| Totaal activa | €9.366.681 | €9.077.521 | €9.838.168 | €11.221.241 | €11.221.241 |
| Eigen vermogen | €6.328.727 | €5.833.642 | €6.798.690 | €8.029.368 | €8.029.368 |
| Banklening | €1.175.000 | €1.100.000 | €1.025.000 | €950.000 | €950.000 |
| Crediteuren | €1.862.954 | €2.143.879 | €2.014.478 | €2.241.873 | €2.241.873 |
| Totaal passiva | €9.366.681 | €9.077.521 | €9.838.168 | €11.221.241 | €11.221.241 |
| Nettoresultaat | €813.028 | €1.104.915 | €965.048 | €1.230.678 | €4.113.669 |
| Afschrijvingen | €87.117 | €87.334 | €87.702 | €87.488 | €349.641 |
| Mutatie debiteuren | €402.058 | −€565.926 | €260.681 | −€458.088 | −€361.275 |
| Mutatie crediteuren | −€338.952 | €280.925 | −€129.401 | €227.395 | €39.967 |
| Investeringen | −€260.000 | −€260.000 | −€260.000 | −€260.000 | −€1.040.000 |
| Aflossing lening | −€75.000 | −€75.000 | −€75.000 | −€75.000 | −€300.000 |
| Dividend | 0 | −€1.600.000 | 0 | 0 | −€1.600.000 |
| Netto kasstroom | €628.251 | −€1.027.752 | €849.030 | €752.473 | €1.202.002 |
| Eindsaldo kas | €4.005.813 | €2.978.061 | €3.827.091 | €4.579.564 | €4.579.564 |
Budgetversies per administratie.
Houd budgetversies bij per administratie en vergelijk ze met de realisatie in elke rapportage: de W&V per maand, de vergelijking en de afwijkingenrapportage.
Meer van Verain Finance
De rest van het product.
-
Managementrapportage
Bouw je maandrapportage uit sjablonen en 17 live bronnen. De AI schrijft toelichting die aan de cijfers is getoetst; jij publiceert een vaste editie en deelt die.
Bekijken -
Vraag Verain
Vraag het in gewone taal en krijg een tabel, grafiek of waterval terug, gemaakt met alleen-lezen tools op je eigen grootboek.
Bekijken -
Rapportage
Winst-en-verlies, balans, kasstroom, W&V per maand en afwijkingen, met doorklikken tot op de boeking en één Exportmenu.
Bekijken -
Consolidatie
Intercompanyparen aangesloten en met één klik geëlimineerd, verschillen geparkeerd met hun ouderdom, buitenlandse entiteiten omgerekend tegen ECB-koersen.
Bekijken -
Koppelingen
Exact Online, Twinfield, Odoo, Tripletex en Visma.net, alleen-lezen.
Bekijken
Bekijk je eigen kas, dertien weken vooruit.
Twintig minuten. We laten de prognose draaien op actuele cijfers en nemen je situatie door.